W dniu 31.05.2016  został zorganizowany dzień dziecka na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześni w którym udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół z Trześni. Z tej okazji zostały zorganizowane liczne gry, zabawy oraz konkurencje. Na początek prezes druh Ryszard Nowocień przywitał dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami, po czym zaprosił do zwiedzania remizy. Druhowie odprowadzili dzieci oraz opowiedzieli na czym polega nasza praca, co jest na wyposażeniu naszej jednostki i jak funkcjonuje. Do głównych atrakcji należało: przymierzanie umundurowania strażaka, trafianie do celu wodą na odpowiednio przygotowanych stanowiskach, jazda quadem, oglądanie pojazdów pożarniczych oraz quizy z nagrodami. W międzyczasie został przygotowany poczęstunek dla dzieci. Gdyby nie nadciągająca burza zabawa mogłaby trwać do późnego wieczora.

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy wsparli Nas w organizacji imprezy - Sołtysowi Wsi Trześń - Henrykowi Matyce, Przewodniczącemu Rady Gminy Gorzyce - Krzysztofowi Maruszakowi, Radzie Rodziców, wszystkim obecnym Nauczycielom, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Trześni, Paniom opiekunkom z Przedszkola w Trześni a także wszystkim rodzicom! 
W imieniu swoim oraz dzieciaków - WIELKIE DZIĘKI!