Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP zachęcał wszystkie jednostki OSP do wzięcia udziału w upamiętnieniu 1050 rocznicy Chrztu Polski poprzez zapalenie ognisk 14.04.2016. Nasza jednostka postanowiła przyłączyć się do tych, jakże ważnych dla nas obchodów. Druhowie zebrali się o godzinie 20:10 rozpalili ognisko upamiętniające przyjęcie przez Polskę chrześcijaństwa. Głównym założeniem tej inicjatywy - jak informuje ZOSP RP - jest przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 ognisk w całym kraju. Wydarzenie miało charakter ogólnopolski. Patronat nad nim objął Prymas Polski abp Wojciech Polak i abp Sławoj Leszek Głódź - Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków.